Nick tegen Simon

"Wij willen winnen!"

Sinds kort bindt het populaire zangduo Nick & Simon de (muzikale) strijd met elkaar aan in ‘Nick tegen Simon’. Met 1,9 miljoen kijkers kende de show een vliegende start. Over hun intenties laten de twee geen misverstand bestaan: “Winnen is belangrijker dan meedoen!”

Als coaches droegen Nick & Simon bij aan het succes van ‘The voice of Holland’, in oktober gaven ze vier uitverkochte Symphonica in Rosso concerten in het GelreDome en nu zijn zij bij de TROS te zien in een programma dat gepresenteerd wordt door Katja Römer-Schuurman.
Nick: “Zij is een jeugd-idool van mij. Dat het leuk is om met haar samen te mogen werken, is nog zacht uitgedrukt!”
Simon: “Wij ontmoetten haar bij het RTL 4-programma ‘De jongens tegen de meisjes’. Zij was een van onze tegenstandsters en er was gelijk een klik.”

Winnen is belangrijk!

In de show worden de twee concullega’s elk bijgestaan door een gast.
Zij moeten punten verzamelen met muzikale spelletjes.  
Als het om spelletjes gaat, zijn zowel Nick als Simon behoorlijk fanatiek.
Simon: “Van alle spelprogramma’s waaraan we hebben meegedaan, zoals ‘Ik hou van Holland’, heeft Nick negen van de tien keer gewonnen. Verschrikkelijk! Maar in dit programma heb je hulp van je teamgenoot. Die kan de boel misschien compenseren. Je moet daarin een beetje geluk hebben.”
Nick: “Geluk dwing je natuurlijk ook af. Als we naar in het verleden behaalde resultaten kijken, hadden we dit programma niet eens hoeven opnemen. We doen het vooral omdat we het leuk vinden. Of het er niet toe doet wie er wint? Eh… jawel hoor.”
Simon: “Die strijd zit er bij ons gewoon in. ‘Winnen is belangrijker dan meedoen’, dat motto hoort bij Volendammers. Wij zijn prestatiegerichte mensen. Als je verliest, duurt die pijn eventjes en gaat de dag verder. Uiteindelijk is er niet zo vreselijk veel aan de hand, behalve dat je ook had kunnen winnen. Dus als je dan toch meedoet, kun je maar beter je stinkende best doen.”

Geleurd met liedjes

Het is duidelijk: Nick en Simon zitten vol strijdlust. Dat hadden ze ook nodig om te komen waar zij nu zijn. In 2007 kwam de ‘Nick & Simon’-trein op stoom. Ze wonnen de Zilveren Harp en scoorden hun eerste nummer 1-hit (‘Pak maar m’n hand’). Daarvóór leurden ze vijf jaar lang met hun liedjes langs bijna alle platenmaatschappijen van Nederland. Toch twijfelden ze nooit aan zichzelf.
Nick: “Ik wist dat er publiek was voor onze muziek, maar worstelde wel met de vraag: komt er een platenmaatschappij die inziet dat dit potentie heeft? We zijn zeker vijftien keer afgewezen. In Nederland is er een beperkt aantal platenmaatschappijen. Op een gegeven moment dacht ik: als de rest het ook niet ziet zitten, moeten we het in eigen beheer uitbrengen. ”
Simon: “Als het met de platen niet was gelukt zouden we elk weekend zijn blijven optreden, al was het in de kleinste kroegjes. Ik was al tevreden geweest als ik met muziek überhaupt mijn brood kon verdienen. Dat het zo los zou gaan, had ik nooit verwacht.”

Elke zaterdag op Ned. 1, 20.25 uur